15 sierpnia 2022, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
» Szkoła istnieje od 1991 roku. Organ prowadzący: » Stowarzyszenie Sztuka Edukacja Promocja

Szkoła zimowa 2008

Białka Tatrzańska: 1 – 7 LUTEGO 2008 r.

Organizacja: 21 SLO.

Uczestnicy: 21 uczniów klasy pierwszej.

Transport: autokarem.

W tym roku po raz pierwszy w historii naszego liceum, szkoła zimowa odbyła się przed feriami zimowymi. W Białce Tatrzańskiej zamieszkaliśmy w zaprzyjaźnionym pensjonacie „Joanna”.

Rano, po śniadaniu, odbywały się zajęcia sportowe. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: narciarską i snowboardową. Doskonalenie jazdy pod opieką instruktorów odbywało się na stokach w Białce i Niedzicy. Jedną z instruktorek jazdy była nasza absolwentka – Kamila Winkowska.

Codziennie, po obiedzie i krótkiej przerwie, uczniowie, podzieleni na dwie grupy,  uczestniczyli w lekcjach historii (z p. Beatą Ferreras) i zajęciach teatralnych, w czasie których przygotowywano poetycki spektakl „Imiona miłości”, w reżyserii Włodzimierza Taboryskiego.

Na jednym z popołudniowych zajęć uczniowie mieli także okazję wysłuchać wykładu o teorii rozwoju człowieka wg E. Eriksona.

Pod koniec pobytu zorganizowaliśmy zawody zjazdowe na stoku w Niedzicy.  Najszybciej jeżdżącym narciarzem okazała się Nika Komorowska, a snowboardzistą – Andrzej Szostak.

Podsumowaniem zajęć teatralnych była próba generalna spektaklu, którego premiera odbyła się później w szkole, na sesji naukowej „Miłość niejedno ma imię”.

W czasie pobytu na szkole zimowej byliśmy także na wycieczce w Zakopanem. Po drodze zwiedziliśmy kapliczkę w Jaszczurówce. Wieczorem w Teatrze im. Witkacego oglądaliśmy spektakl „Kabaret horyzontalny”. Innego dnia dla chętnych zorganizowaliśmy wizytę w „Szkole Ginących Zawodów Folkloru i Sztuki Ludowej’ mieszczącą się przy Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej.

W drodze powrotnej do Warszawy odwiedziliśmy krakowską starówkę.