29 września 2022, Imieniny: Michalina, Michał, Rafał
» Szkoła istnieje od 1991 roku. Organ prowadzący: » Stowarzyszenie Sztuka Edukacja Promocja

Strona główna

Kandydatko, Kandydacie musisz wiedzieć, że w naszej kameralnej szkole tworzymy środowisko humanistów. Dla nas oznacza to środowisko ludzi, którzy chcą rozumieć świat, w którym żyją, interesują się szeroko pojętą kulturą i chcą w niej uczestniczyć. Nie boją się trudnych naukowych poszukiwań i artystycznych wyzwań. Wspieramy ludzi z pasją - aktywnych, pracowitych, ciekawych świata, poszukujących swojej drogi - ludzi, którzy chcą poznawać i twórczo zmieniać otaczającą rzeczywistość.
Jesteśmy szkołą bezpieczną.

Ministerstwo Edukacji Narodowej włączyło nas do elitarnej grupy Szkół Odkrywców Talentów.

<<<zajrzyj

To duże wyróżnienie, ale naszym zdaniem najtrudniejsze i najważniejsze jest to, co się z odkrytym talentem robi dalej. Wspieramy naszych uczniów w trudnej sztuce łączenia obowiązków szkolnych z pracą pozalekcyjną: w szkołach muzycznych, teatrze, na planie filmowym, w agencjach reklamowych czy modowych. Umożliwiamy realizowanie kariery zawodowej bez szkody dla wykształcenia ogólnego. Od klasy pierwszej (w oddziale trzyletnim) programowo rozszerzamy język polski i angielski, a od klasy drugiej - historię. Ponadto od klasy drugiej uczniowie mogą wybrać rozszerzenia dodatkowe z: wiedzy o społeczeństwie, historii sztuki, języków obcych. Na pozalekcyjnych fakultetach pomagamy w przygotowaniach do matury także z innych przedmiotów, np. z filozofii, historii muzyki, geografii. W oddziałach czteroletnich programowoo rozszerzamy język polski i język angielski, od klasy trzeciej można wybrać rozszerzenia dodatkowe z przedmiotów humanistycznych.

Program szkoły spełnia wymagania podstawy programowej dla liceum ogólnokształcącego; solidnie przygotowujemy do egzaminów maturalnych, ale nie poprzestajemy na tym. Nasi uczniowie obowiązkowo realizują autorskie programy nauczania z: historii sztuki, historii muzyki, wiedzy o teatrze i filmie, retoryki, filozofii z etyką, poznajemy też podstawy łaciny. Wiemy, że to duże wyzwanie, ale wiemy też, że te podstawy wiedzy ogólnej są warte wysiłku.
Można u nas, w ramach zajęć szkolnych, skończyć
Studium Wiedzy o Kulturze >>>.

   

* Zobacz, co ukryte jest po drugiej stronie zdjęcia.
Przywiązujemy dużą wagę do nauki języków obcych. Język angielski (4 godziny w tygodniu) jest nauczany głównie na poziomie zaawansowanym (Upper-Intermediate, Advanced) i większość uczniów wybiera poziom rozszerzony na egzaminie maturalnym (przygotowujemy także do matury na poziomie dwujęzycznym C1). Drugi język obcy (do wyboru): francuski, niemiecki, hiszpański nauczany jest wg stopnia zaawansowania >>>.
Wychowanie fizyczne to nie są typowe lekcje, uczymy się tańczyć >>>, gramy w ping-ponga, można też wybrać teatr ruchu, jogę, siłownię, dołączyć do grupy biegowej lub stworzyć drużynę do gier zespołwych na sali gimnastycznej.
U nas dzień lekcyjny nie kończy się z ostatnim dzwonkiem, zachęcamy do uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych: kołach przedmiotowych
>>>, dodatkowych rozszerzeniach, nocach filmowych, programach edukacyjnych.

    


* Zobacz, co jest ukryte po drugiej stronie każdego zdjęcia.
 

Osobom leniwym, notorycznie zmęczonym, wygodnickim - życzymy powodzenia - ale nie u nas.

Mamy już swoją historię, 21 SLO istnieje od 1991 roku >>>  

Cieszymy się z naszych sukcesów >>>

Czesne, stypendia naukowe >>>