22 maja 2019, Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
» Szkoła istnieje od 1991 roku. Organ prowadzący: » Stowarzyszenie Sztuka Edukacja Promocja

Literatura XX i XXI wieku, mgr Agnieszka Mysiak

Tokarczuk, Stasiuk, Dehnel, Munro, Atwood, Lessing, Schmitt – czy znacie te nazwiska? Po cyklu zajęć z literatury współczesnej nie będą Wam obce. Na dodatek będziecie w stanie skojarzyć danego autora z konkretnym nurtem w literaturze.

Zajęcia z literatury XX i XXI wieku to cykl zajęć poświęconych literaturze najnowszej – polskiej i zagranicznej, autorom, o których się mówi i pisze, którzy zdobywają najważniejsze literackie nagrody, których utwory czytane są na całym świecie, a których w większości nie uwzględnia program szkoły średniej.

Literatura ciągle ewoluuje. Warto znać jej historię, warto też wiedzieć, jaka jest jej kondycja współcześnie. Humanista powinien patrzeć nie tylko w przeszłość, ale także starać się objąć wzrokiem jak najszerszy horyzont współczesności. Właśnie dlatego pochylamy się nad utworami, które powstały zazwyczaj w ciągu ostatnich dwudziestu lat i rozmawiamy o autorach, którzy nadal są aktywni twórczo.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam do trudnej, ale jakże ciekawej podróży po literaturze współczesnej.

 liceum humanistyczne, liceum humanistyczne w warszawie, liceum humanistyczne warszawa, humanistyczne


Liceum, Warszawa, Ogólnokształcące, Społeczne, Grotowski, humanistyczne, filozofia, retoryka, historia sztuki, plastyka, liceum humanistyczne, liceum humanistyczne w warszawie, liceum humanistyczne warszawa, humanistyczne liceum, liceum dla humanistów, filozofia w szkole, filozofia w liceum, liceum prywatne, liceum społeczne, retoryka w szkole, szkoła aktorska, edukacja filmowa, rekrutacja do liceum, rekrutacja 2013, gorotowski, wojtek rotowski, kukulska, natalia przybysz, paprocki, filip kurzewski, jan wieciński, kaczorowska, pietrucha, sobociński, komasa, starzecki, janczak, taboryski, 21slo, liceum grotowskiego, szwed, Andrzej szajewski, anna molska, karpińska, akson studio, dwa brzegi,liceum, liceum dla humanistów, filozofia w szkole, filozofia w liceum, liceum prywatne, liceum społeczne, retoryka w szkole, szkoła aktorska, edukacja filmowa, rekrutacja do liceum, rekrutacja 2013, gorotwski, rotowski, kukulska, przybysz, paprocki, kurzewski, kwieciński, kaczorowska, rodziewicz, pietrucha, sobociński, komasa, starzecki, janczak, taboryski, 21slo, liceum grotowskiego, szwed, szajewski, molska, karpińska, akson studio, dwa brzegi,