11 kwietnia 2021, Imieniny: Filip, Leon, Marek
» Szkoła istnieje od 1991 roku. Organ prowadzący: » Stowarzyszenie Sztuka Edukacja Promocja

mgr Janusz Zaporowski

Magister wychowania fizycznego, technik fizjoterapii, instruktor rekreacji i turystyki, instruktor pływania, instruktor żeglarstwa deskowego, ratownik wodny WOPR, sternik motorowodny.             
                   
                Jestem absolwentem XXII Liceum Ogólnokształcącego im. José Martí na Bielanach oraz Medycznego Studium Zawodowego w Konstancinie-Jeziornie. Studiowałem na AWF w Warszawie na Wydziale Wychowania Fizycznego. Ukończyłem dwie specjalizacje – turystykę i rekreację oraz żeglarstwo deskowe.

Z 21 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym - jako nauczyciel wychowania fizycznego - jestem związany od 1 września 1992 r. Miałem przyjemność pracować jako wychowawca z pierwszym rocznikiem szkoły.

Podczas zajęć wychowania fizycznego zapoznaję uczniów z różnorodnymi dyscyplinami sportu. Chciałbym, aby każdy absolwent naszej szkoły umiał tańczyć, pływać oraz jeździć na nartach lub snowboardzie, ale przede wszystkim, aby znalazł swój ulubiony sport na całe życie. W pracy stawiam sobie za cel wychowanie do rekreacji, tzn. wykształcenie w młodzieży nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu. Ważną częścią tego programu jest turystyka.

Organizuję obozy żeglarskie i szkoły zimowe, jestem opiekunem na wielu wycieczkach krajowych i zagranicznych. Organizowałem też wyjazdy naszych uczniów na Młodzieżowy Parlament Europejski do Holandii. Poza pracą w szkole prowadzę własną działalność gospodarczą, w ramach której organizuję m.in. kursy nauki pływania. Ponadto działam w Stowarzyszeniu Sztuka*Edukacja*Promocja. 
                   Moje
 zainteresowania to: turystyka, rekreacja, film, fotografia. Lubię grać w szachy i scrabble. Kilka razy w roku, razem z żoną Edytą, przemierzam szlaki w polskich Tatrach.