24 listopada 2017, Imieniny: Flora, Jan, Roman

"MY z GROTOWSKIEGO" - wernisaż wystawy - 13 IV o godz. 18.00

Dwadzieścia lat po powstaniu 21 SLO, na zakończenie  roku  jubileuszowych obchodów,  postanowiliśmy umożliwić naszym  absolwentom, dzisiaj  aktywnym  na wielu polach artystom,  prezentację ich dokonań.

Ponieważ jest to pokaz zbiorowy, zdajemy sobie sprawę, iż może to być jedynie  zasygnalizowanie ich pasji i zainteresowań. Wystawa jest bardzo różnorodna,  gdyż  każdy z  nich zajmuje się innymi dziedzinami sztuki, posługuje się odmiennymi  technikami i językiem artystycznym, i właśnie w tej wielości spojrzeń i środków upatrujemy szczególną wartość naszej  ekspozycji.

Wernisaż wystawy odbył się 13 kwietnia, o godz. 18.00

Wystawa obejmuje: filmy video (Anna Molska, Rafał Dominik, Nika Zamięcka), malarstwo (Magdalena Karpińska, Sylwia Pawełkowicz, Olga Poreda, Katarzyna Przezwańska, Eliza Sulkowska-Wolff), biżuterię (Katarzyna Krasucka ), projekty i wizje architektoniczne  (Filip Kurzewski), rzeźby i instalacje (Rafał Dominik), ceramikę i meble (Anna Czarnocka, Damian Wenski ), rysunki i fotografie (Nika Zamięcka).

Większość osób biorących udział w wystawie jest absolwentami Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (m.in. z pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego oraz z pracowni prof. Leona Tarasewicza), swoje prace prezentują także absolwentki Europejskiej Akademii Sztuki, Kunstakademie w Düsseldorfie oraz młodzi architekci z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Wystawie towarzyszy katalog z notkami o artystach i reprodukcjami ich prac.

Organizatorem wystawy jest 21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego, kuratorem – Krystyna Kubalska-Sulkiewicz.

Wystawę można oglądać do 26 kwietnia, Galeria XX1, al. Jana Pawła II 36.

Dla mediów >>>>

rekrutacja do liceum; humanistyczne liceum