21 października 2018, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego

MY z GROTOWSKIEGO - 13 - 26 kwietnia

Informacje o tym wydarzeniu i aktywności artystycznej naszych plastyków i historyków sztuki jest na Facebooku >>>>
             Dwadzieścia lat po powstaniu 21 SLO, na zakończenie roku jubileuszowych obchodów, postanowiliśmy umożliwić naszym absolwentom, dzisiaj aktywnym na wielu polach artystom, prezentację ich dokonań. Spośród 44 absolwentów zawodowo związanych ze sztukami plastycznymi swoje prace na tę wystawę  udostępniło 12.

Ponieważ jest to pokaz zbiorowy, zdajemy sobie sprawę, iż może to być jedynie zasygnalizowanie ich pasji i zainteresowań. Wystawa jest bardzo różnorodna, gdyż każdy z nich zajmuje się innymi dziedzinami sztuki, posługuje się odmiennymi technikami i językiem artystycznym, i właśnie w tej wielości spojrzeń i środków upatrujemy szczególną wartość naszej ekspozycji.

Wernisaż wystawy odbył się 13 kwietnia, o godz. 18.00

Wystawa obejmuje: filmy video (Anna Molska, Rafał Dominik, Nika Zamięcka), malarstwo (Magdalena Karpińska, Sylwia Pawełkowicz, Olga Poreda, Katarzyna Przezwańska, Eliza Sulkowska-Wolff), biżuterię (Katarzyna Krasuska ), projekty i wizje architektoniczne (Filip Kurzewski), rzeźby i instalacje (Rafał Dominik), ceramikę i meble (Anna Czarnocka, Damian Wenski ), rysunki i fotografie (Nika Zamięcka).

Większość osób biorących udział w wystawie jest absolwentami Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (m.in. z pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego oraz z pracowni prof. Leona Tarasewicza), swoje prace prezentują także absolwentki Europejskiej Akademii Sztuki, Kunstakademie w Düsseldorfie oraz młodzi architekci z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Sztuka wideo Anny Molskiej Sztuka wideo Anny Molskiej
Wystawie towarzyszy katalog z notkami o artystach i reprodukcjami ich prac.

Organizatorem wystawy jest 21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego, kuratorem – Krystyna Kubalska-Sulkiewicz.

Filip Kurzewski udziela wywiadu do szkolnej gazetki Groteska.  Matematycy i artyści 21SLO.Wojciech Dąbrowski uczył matematyki i śpiewa. Joanna Janiak - obecnie uczy i jest grafikiem komputerowym oraz fotografem.

Wielu absolwentów, ich znajomi oraz wszyscy obecni uczniowie byli na tej wystawie. Tu odbyły się oczywiście zajęcia z historii sztuki oraz retoryki. Na tych ostatnich lekcjach uczniowie trenowali techniki przewodnickiego oprowadzania, które na pewno przydadzą się na szkolnych wycieczkach, na których każdy uczeń jest przewodnikiem.

Wystawę można było oglądać do 26 kwietnia, Galeria XX1, al. Jana Pawła II 36. Więcej informacji zamieszczamy i zamieszczać będziemy na Facebooku >>>>

Na wystawę przyszli też (21.04) kandydaci do naszego liceum. Kto z  nich dołączy do grona miłośników sztuk plastycznych?

Niemal co roku chociaż jedent absolwent zasila grono zwodowych historyków sztuki - mamy ich teraz czternastu, co z czterdziestoma i czterema plastykami stanowi blisko 14% spośród 420 wszystkich absolwentów.

Informacja na FB >>>>
Informacja na portalu Ośrodka Rozwoju Edukacji >>>>
Informacja na portalu NGO >>>>
Informacja na portalu Instytutu im. Jerzego Grotowskiego >>>>
Informacja na stronie Urzędu m.st Warszawy >>>>
Informacja na portalu Społecznej Telewizji Społecznościowej >>>>
Informacja na portalu Plac Defilad >>>>
Informacja na portalu Oświata Niepubliczna >>>>
Informacja na portalu TeatrDlaWas >>>>
Informacja na portalu Mali Turyści >>>>
Informacja na portalu Do celu >>>>
Informacja na portalu KulturaOnline >>>>

Dla mediów >>>>

Następna wystawa My z Grotowskiego
odbędzie się w Galerii XX1 w marcu 2015 roku.

Liceum humanistyczne