24 listopada 2017, Imieniny: Flora, Jan, Roman

Anna Molska (matura 2002) - stypendystką programu "Młoda Polska" Ministra Kultury

Anna Molska i 81 osób otrzymało stypendia w ramach IX edycji  programu „Młoda Polska”.  Dyplomy wręczył im Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski. Uroczystość odbyła się 7 lutego 2012 r.
Budżet programu na rok 2012 wynosi 3 mln 550 tys. zł. Do IX Edycji zgłosiło się 605 kandydatów, z których stypendium otrzymały 82 osoby.

Program Stypendialny Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” jest przeznaczony dla młodych polskich artystów (do 35 roku życia), którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami w następujących dziedzinach; film, fotografia, literatura, muzyka, sztuki wizualne, taniec i teatr. Stypendium ma umożliwić laureatom dokonanie znaczącego postępu w ich karierze artystycznej. Środki mogą być przeznaczone na realizację konkretnych projektów artystycznych, studia i pobyty twórcze za granicą, zakup instrumentów i sprzętu niezbędnego do ich pracy twórczej.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz stypendyści programu „Młoda Polska”  Foto: Danuta Matloch
Foto: Danuta Matloch

Anna Molska zrealizuje ze stypendium projekt artystyczny. Na grudzień 2012 szykuje indywidualną wystawę do Zachęty. Jej praca znalazła się także na naszej szkolnej wystawie My z Grotowskiego >>>>   O Annie Molskiej więcej >>>> .

Liceum humanistyczne