21 października 2018, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego

Wakacyjne Warsztaty filmowe Dwa Brzegi 1-10 sierpnia.

Warsztaty filmowe „Dwa Brzegi”
Kazimierz Dolny nad Wisłą, 1-10 sierpnia 2015 roku
Kazimierz Dolny jest miejscem magicznym – tu w każdego wrażliwego przybysza wstępuje wena twórcza, każdy staje się artystą.

Zrealizowaliśmy XX Warsztaty Artystyczne i 4. filmowe przy
9. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu.

W projekcie wzięło udział 14 uczniów warszawskich szkół: 21 SLO im. J. Grotowskiego, Gimnazjum nr 33, im. S. Batorego, Gimnazjum nr 37 im. K. K. Baczyńskiego, VIII LO im. Króla Władysława IV, XV LO, im. N. Żmichowskiej; XXVIII LO im. J. Kochanowskiego, XLVII LO. im. E. Dembowskiego.
Uczestnikami naszych projektów w Kazimierzu Dolnym są uczniowie debiutanci i mający pewne doświadczenie w realizacji filmów i fotografii.
Celem filmowych warsztatów było:
1. aktywne uczestniczenie w programie 9 Festiwalu. Jedną z największych wartości tego programu jest udzielenie przez organizatorów Festiwalu naszym beneficjantom akredytacji, która zapewnia bezpłatne wstępy na wszystkie wydarzenia, tak jak dla przedstawicieli mediów,
2. wzbudzenie w uczestnikach chęci realizowania dokumentacji fotograficznej i filmowej,
3. zachęcić do tworzenia fotografii kreacyjnej, inscenizowanej,
4. zachęcić do tworzenia filmów sztuki wideo,
5. ważnym dopełnieniem edukacji artystycznej jest zwiedzanie (pod kierunkiem historyka sztuki) obiektów zabytkowych, muzeów i galerii w Kazimierzu Dolnym.
Kadrę stanowili nauczyciele 21 SLO:
Włodzimierz Taboryski – przedmiotu Wiedzy o teatrze i filmie, Joanna Janiak - tu fotograf, a w szkole nauczyciel matematyki i informatyki, Krystyna Sulkiewicz – historyk sztuki.
Informacja o naszym udziale znalazła się >>> w katalogu festiwalu.

Więcej zdjęć i informacji jest tu >>>  >>>Warsztaty Artystyczne 21 SLO w Kazimierzu Dolnym.
Podsumowanie Warsztatów odbyło się na szkolnej Fuksówce 12 września w Zaścianku Babie Lato >>>
Fuksówki 21 SLO.

Organizacja i wspólfinansowanie: Społeczny Fundusz Stypendialny