18 sierpnia 2018, Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław

Uczennice i uczniowie klas 1 i 2 na wystawie w Galerii XX1

13 stycznia 2015 w ramach lekcji uczestniczyliśmy w zajęciach zorganizowanych  przez Mazowiecki Instytut Kultury. W Galerii XX1 obejrzeliśmy wystawę zatytułowaną „Kiedy najdrobniejszy gest staje się opowieścią”, na którą złożyły się prace artystek polskich i norweskich: Niny Grieg, Bo Magnus, Gitte Saetre, Anny Nawrot. O wystawie opowiedział pan Ryszard Ługowski - kurator programowy galerii.

Następnie udaliśmy się do siedziby Mazowieckiego Instytutu Kultury przy ulicy Elektoralnej, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez panią Agnieszkę Sosińską z Fundacji Feminoteka. Zastanawialiśmy się, czy istnieje „sztuka kobieca”, dyskutowaliśmy na temat obejrzanej wystawy oraz filmu „Całej pensji i połowy władzy!” (reż. Magdalena Łazarczyk i Łukasz Sosiński).

Opiekę wychowawczą sprawowały Krystyna Sulkiewicz, Beata Ferreras i Ewa Kretkowska (która jest autorką zdjęć).