24 listopada 2017, Imieniny: Flora, Jan, Roman

Stypendium Premiera dla Grzegorza Żórawskiego

W gmachu Politechniki Warszawskiej (4 grudnia 2012 r.) odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej. Gośćmi honorowymi imprezy byli prorektorzy Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek, prof. nzw. dr hab. inż. Krzysztof Lewenstein oraz dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Jarosław Zaroń.

Uroczystość uświetnił występ Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej

a także Grzegorz Żórawski (klasa 3), zeszłoroczny >>>> i tegoroczny stypendysta Premiera. Zaśpiewał utwory: „Gwiazdy” z musicalu „Les Misérables” oraz „I Am What I Am” z musicalu „La Cage aux Folles”.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej przyznawane jest laureatom i finalistom konkursów lub olimpiad ogólnopolskich, zwycięzcom olimpiad międzynarodowych, uczniom realizującym indywidualny tok nauki i osiągającym wysokie wyniki lub także na gruncie sportowym - uczniom biorącym udział w turniejach i zawodach na szczeblu krajowym i międzynarodowym.
Stypendia Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 34 uczniów z Mazowsza, w tym 26 z terenu Warszawy i okolic.
„Ten sukces zawdzięczacie swojej ciężkiej pracy. Jestem przekonany, że zaowocuje on kolejnymi osiągnięciami” – powiedział Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może otrzymać uczeń z najwyższą średnią ocen w danej szkole ponadgimnazjalnej, przejawiający szczególne predyspozycje do jednego z przedmiotów i uzyskujący z niego wybitne wyniki, a w pozostałych dziedzinach uzyskujący przynajmniej dobre rezultaty. Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymało 257 uczniów z Warszawy i powiatów okołowarszawskich.

Grzegorz odbiera stypendium Premiera z rąk Kuratorów mazowieckiej oświaty.

W tym roku podczas uroczystości zorganizowanych na Mazowszu Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzyma ogółem 504 uczniów.

Tekst cytowany jest ze strony kuratorium mazowieckiego, zdjęcia WT.

liceum humanistyczne, humanistyczne liceum, liceum dla humanistów, liceum warszawa