27 czerwca 2017, Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław

Sesja naukowa poświęcona Leśmianowi, piątek 10 II

Przyjechała pusta dorożka i wysiadł z niej Leśmian” – taka anegdota krążyła po Warszawie międzywojnia. Dla mniej wybrednych mogłaby być prostym żartem o wątłej posturze poety, dla bardziej dociekliwych może stanowić nawiązanie do widmowości twórcy, jego zainteresowania nie-istnieniem i bez-kresem. W 2017 roku przypadają dwie okrągłe rocznice związane z Leśmianem – urodzin (140.) i śmierci (80.). Z tej okazji zorganizowaliśmy sesję, która przybliżyła nam postać autora „Dziejby leśnej”.
Sesja odbyła się w ramach lekcji w piątek 10 II w godz. 11.30-14.20.

Rozpoczęliśmy od spektaklu poetyckiego przygotowanego na szkole zimowej przez uczniów klas 1-2 pod kierunkiem Włodzimierza Taboryskiego, według koncepcji inscenizacyjnej Justyny i Karola, uczniów klasy 1, z akompaniamentem muzycznym Kosmy, ucznia klasy 2.
Następnie uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Ewy Kretkowskiej w czterech grupach tematycznych: "Niesamowite", "Natura", "Erotyzm", "Ballada" i analizowali wybrane utwory Leśmiana.
Na zakończenie sesji każda z grup zaprezentowała wyniki swojej pracy na forum.

Opieka merytoryczna sesji: Ewa Kretkowska, Włodzimierz Taboryski.

Życie i twórczość Leśmiana >>>
Wybór wierszy  >>>