07 grudnia 2019, Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
» Szkoła istnieje od 1991 roku. Organ prowadzący: » Stowarzyszenie Sztuka Edukacja Promocja

Nagrody, stypendia, wyróżnienia, dokonania środowiska 21 SLO w ostatnich latach.

Absolwenci naszego humanistycznego liceum są coraz bardziej widoczni w różnych sferach życia naukowego i artystycznego, nagrody otrzymuje także nasza kadra. Poniżej zamieszczamy (w układzie alfabetycznym) informacje o nagrodach i stypendiach przyznanych w ostatnim okresie (2011-2015).
  1. Krzysztof Aleksandruk (matura 2008) - artysta plastyk.
  2. Wojciech Antosik (nauczyciel muzyki) występował na festiwalu "Nokturny" w Atenach >>>>.
  3. Marta Baranowska (matura 2007) - artystka plastyczka.
  4. Tomasz Barlak (matura 2011) - artysta plastyk.
  5. Aleksander Baron (rocznik 1998-2002), restaurator, założyciel restauracji Solec 44. 
  6. Justyna Bojczuk (rocznik 2011-2014), aktorka musicalowa (Jasmin w musicalu Alladyn jr), estradowa i filmowa.
  7. Anna Melania Baranowska (matura 2005) - artystka plastyczka.
  8. Oliwia Cabaj (matura 2011) - artystka plastyczka.
  9. Weronika Chełmecka (matura 1997) - historyczka sztuki.
  10. Krzysztof Czajka (matura 2004) - artysta plastyk.
  11. Anna Czarnocka (Narkiewicz) (matura 1999) - artystka plastyczka; nauczycielka plastyki w naszej szkole w latach 2010-2013).
  12. Zofia Domalik (rocznik 2011-2014)) - stypendium naukowe Premiera za rok 2012 >>>>; aktorka >>> filmowa i teatralna.
  13. Rafał Dominik (matura 2004) - artysta plastyk.
  14. Miłka Dudek (matura 2008) - artystka plastyczka.
  15. Joanna Dyszlewska (matura 2010) - historyczka sztuki.
  16. Justyna Eidrigiewicz (matura 1996) - artystka plastyczka.
  17. Maria Eysmont-Machulska (matura 2003) - scenografka filmowa.
  18. Aleksandra Fijał (matura 2012) - mistrzyni Polski kobiecego driftingu.
  19. Tomasz Flasiński (matura 2002) historyk, krytyk teatralny, poeta.
  20. Zuzanna Galia (matura 2010) - aktorka, dubbing.
  21. Łukasz Gawroński (matura 2017) - aktor.
  22. Barbara Gliszczyńska-Zamek 2004) - śpiewaczka operowa - sopran.
  23. Milena Iwańska (matura 2007) - teatrolożka.
  24. Krzysztof Aleksander Janczak (rocznik 1998-2002), absolwent muzykologii na UW, absolwent kompozycji i orkiestracji w École Normale de Musique de Paris, komponuje symfonie, >>>muzykę filmową, teatralną; nominacja do stypendium Radia RMF Classic >>>>. Laureat statuetki Dębowy Taboret 2016.
  25. Zuzanna Jakubowska (matura 2003) - historyczka sztyki.
  26. Joanna Janiak (nauczycielka matematyki i informatyki) - laur za najlepszą stronę internetową w Polsce w kategorii organizacji Non-Profit >>>>.
  27. Aniela Janowska (rocznik 2014-2017) - laureatka Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej 2017. >>>>filmowa recenzja.
  28. Magdalena Jaroszewicz (matura 2004) - reżyserka filmowa.
  29. Misheel Jargalsaikhan (matura 2007) - lekarka, aktorka.
  30. Katarzyna Kacprzak (z d. Skupińska) - autorka pierwszego kryminału korporacyjnego "Spinka" i opowiadań dla dzieci.
  31. Michał Kaczoń (matura 2008) - dziennikarz, filmoznawca. Redaktor Magazynu Filmowego.
  32. Agnieszka Kaczorowska (rocznik 2008-2011), mistrzyni świata w kategorii młodzieżowej w tańcach latynoamerykańskich, występuje w filmach;
  33. Anna Karpińska (matura 2008) - historyczka sztuki.
  34. Magdalena Karpińska (rocznik 1999-2003) - artystka plastyczka; nagroda w 10. Konkursie Gepperta >>>>; indywidualna wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski >>>>;
  35. Lidia Klein (rocznik 1998-2002) – stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2012 >>>>. Historyczka sztuki.
  36. Michał Kluge (matura 1998) - operatorka filmowy.
  37. Jan Komasa  (rocznik 1996-2000)>>> reżyser filmowy autorskich filmów i teatru telewizji. Laureat szkolnej nagrody 21 SLO - „Dębowy Taboret 2006”. >>>>>więcej; ; liczne nagrody za film Sala samobójców: Filmowe Orły >>>>, Srebrne Lwy >>>>, Złote Kaczki >>>>, Festiwal Camerimage >>>>; Miasto 44 >>>; Powstanie Warszawskie.
  38. Michał Kokoszczyński (matura 2013) - artysta plastyk.
  39. Katarzyna Korzeniecka (matura 1995) - artystka plastyczka.
  40. Dominik Kowalski (matura 2011)- artysta plastyk.
  41. Katarzyna Krasuska (matura 1996) - artystka plastyczka.
  42. Iga Krefft (matura 2014) - piosenkarka.
  43. Iwona Kubicz (Adamczyk) (matura 1996) - dyrektorka Strategii i Rozwoju; w: On Board PR Ecco Network, prezeska Procontent Communication.

  44. Maria Kujawska (rocznik 2012-2015) - otrzymała stypendium Premiera za rok 2013-2014.
  45. Olga Kwiecińska (matura 1998) - producentka filmowa i telewizyjna, aktorka.
  46. Jan Kwieciński (matura 2004) - reżyser i producent filmowy.
  47. Natalia Kukulska (rocznik 1991-1995) piosenkarka aktywna od dziecka. Laureatka szkolnej nagrody "Dębowy Taboret 2003". Statuetka Osobowość Mody „Złote Szpilki” 2012 >>>> oraz wyróżnienie za stronę internetową w kategorii Wokalistka >>>>.
  48. Joanna Kulczyńska-Dołowy (rocznik 1993-1997) - architektka wnętrz, scenografka; jest współautorką projektu wnętrz Centrum "Fabryka Trzciny: oraz centrum handlowo-kulturalnego Mysia 3
  49. Antonina Kumor - otrzymała stypendium premiera za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2016/17.
  50. Filip Kurzewski (rocznik 1999-2003); architekt, nagroda za projekty architektoniczne >>>>.
  51. Mikołaj Kustra - II nagrodę Turnieju Jednego Wiersza 2017 w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. zajął drugie miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Pigmalion fantastyki" za opowiadanie "Pani Lucyna" 2018
  52. Jan Kwieciński (rocznik 2000-2004) reżyser filmowy.
  53. Maria Lekszycka (matura 2005) - artystka plastyczka.
  54. Dawid Lekszycki (matura 1996) - artysta plastyk.
  55. Marianna Linde - (rocznik 2009=2012) aktorka, piosenkarka.
  56. Weronika Litwin (matura 1999) - historyczka sztuki.
  57. Marcin Łobacz (rocznik, 2003-2006), zdobył drugie miejsce w konkursie  „Oskary Polskiej Mody 2004" i trzykrotnie otrzymał stypendium Premiera RP za bardzo dobre wyniki w nauce. Po szkole realizuje się jako projektant mody. >>> kolekcja Madame de Sade; Także w >>> Londynie
  58. Jerzy Markuszewski (matura 2004) - muzyk perkusista.
  59. Maria Michalska (matura 2009) - artystka plastyczka.
  60. Nina Michnik - finalistka XXX Olimpiady Filozoficznej.
  61. Katarzyna Markowska (rocznik 1992-1996) - realizuje się m.in. jako działaczka społeczna. "Dębowy Taboret 2011".  Nauczycielka Jogi w 21SLO od 2012 r.
  62. Alan Migoń (matura 2013) - poeta, filozof.
  63. Julia Minasiewicz (rocznik 2014-2017) uzyskała tytuł laureatki XXIX Olimpiady Filozoficznej 2017.
  64. Anna Mitzner-Izdebska (rocznik 2000-2004) – Diamentowy Grant Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego >>>>. Wydanie książki naukowej "Pitagoreizm. Jedno jako arche w metafizyce, antropologii i polityce", Wydawnictwo Uniwersytet Warszawski, 2012. >>>>;  stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2013 >>>> poz. 38.
  65. Anna Molska (rocznik 1998-2002), jest cenioną artystką sztuki wideo. Laureatka szkolnej nagrody "Dębowy Taboret 2009", stypendium „Młoda Polska” Ministra Kultury i Sztuki >>>>, Więcej >>>>. Kilkaset indywidualnych wystaw, także w CSW i Zachęcie >>>>
  66. Bartosz Nalazek (matura 2005) operator filmowy (m.in. asystent Janusza Kamińskiego przy filmach S. Spielberga), teatrze - reżyser światła i wizualizacji >>>>
  67. Rafał Niemojewski (matura 1996) - historyk sztuki.
  68. Zulejka Nowicka (matura 2013) - międzynarodowa działalność charytatywna.
  69. Zuzanna Olędzka (matura 2007) - artystka plastyczka.
  70. Agnieszka Osuch (matura 2005) - historyczka sztuki.
  71. Agata Pabjas (rocznik 1994-1998), będąc w szkole realizowała swoją pasję jako modelka. Od wielu lat prowadzi własną, liczącą się na rynku agencję modelek
  72. .Magdalena Pankiewicz (matura 2004) - artystka plastyczka.
  73. Paweł Paprocki (rocznik 1998-2002), absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, już ceniony aktor Teatru Narodowego. Laureat szkolnej nagrody "Dębowy Taboret 2009".
  74. Michał Passendorfer (matura 2006) - aktor.
  75. Barbara Pazio - zajęła drugie miejsce w eliminacjach mazowieckich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego 2017.
  76. Sylwia Pawełkowicz (matura 1996) - artystka plastyczka.
  77. Gabriela Pietrucha (rocznik 2009-2012), aktorka filmowa i estradowa.
  78. Katarzyna Polewany (matura 2012) - aktorka.
  79. Olga Poreda (matura 1996) - artystka plastyczka.
  80. Katarzyna Przezwańska (rocznik 1999-2003) - artystka plastyczka; indywidualna wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski >>>
  81. Franciszek Przybylski (matura 2012) - aktor.
  82. Natalia Przybysz (rocznik 1998-2002) stworzyła wraz z siostrą zespół SISTARS, który zdobył liczne nagrody. Prowadzi solową działalność piosenkarską - znana  jako N'Talia i Natu – polska wokalistka i autorka tekstów. Laureatka nagrody „Dębowy Taboret 2006”.  Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV >>>; Dwie statuetki Frederyki 2015
  83. Maciej Puczyński (matura 1998) - operator i producent filmowy.
  84. Paulina Pyczkiewicz (matura 2012) - twórczyni marki ubiorów LeBrand.
  85. Dominika Renes (matura 1999) - reżyserka i producentka filmowa; charakteryzatorka.
  86. Artur Rodziewicz (nauczyciel filozofii) jest autorem tekstów: Aleksander Protasiewicz >>>, Splot doskonały >>>, Awanturystyka albo anatomia zbira >>>.
  87. Jan Rotowski (matura 2017) - aktor.
  88. Wojciech Rotowski (rocznik 2009-2013) aktor musicalowy (Alladyn w Alladyn jr) i filmowy, reżyser teatralny autorskiego spektaklu >>> "Czarodziej".
  89. Agata Rudowska (matura 1995) - artystka plastyczka.
  90. Kacper Rudziński (matura 2010) - artysta plastyk, operator filmowy.
  91. Amudena Rutkowska (matura 1995) - etnograf w Muzeum Etnograficznym.
  92. Mateusz Skarbek (matura 2017) - fotograf.
  93. Aleksandra Skrzyszowska - matura 2000) - Manager ds. Marketingu Lampart Group S.A. Dyrektorka ds. operacyjnych Panther. 
  94. Piotr Sobociński jr (rocznik 1999-2003), operator filmowy. W konkursie etiud studenckich na festiwalu Camerimage (2004 r.) zdobył Złotą Kijankę za etiudę "Zima" z muzyką Krzysztofa A. Janczaka. Opracował kolor do filmu dokumentalnego Jana Komasy "Powstanie Warszawskie". Laureat nagrody "Dębowy Taboret 2013". Nominacja do nagrody Złota Żaba za film Róża na Camerimage >>>>. Jest autorem zdjęć do filmu Drogówka Wojciecha Smarzowskiego >>>> lub tu >>>>;. jest autorem zdjęć do filmu Układ zamknięty Ryszarda Bugajskiego >>>>; jest autorem zdjęć do filmu Łukasza Palkowskiego  >>> Bogowie oraz filmu Wołyń.
  95. Weronika Sołtysiak (matura 2011) - historyczka i menedżerka sztuki.
  96. Marcin Starzecki (rocznik 1999-2004) - reżyser filmowy; nagrody za teledysk Nie ma cwaniaka na warszawiaka >>>>: Laureat 7. edycji Gwarancji Kultury 2012 w kategorii Wydarzenie w sieci >>>>; Grand Prix 20. Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2011 >>>> -  statuetka >>>>.
  97. Dominik Strzałkowski (matura 2002) - artysta plastyk.
  98. Eliza Sulkowska-Wolff (matura 1997) - artystka plastyczka.
  99. Katarzyna Surowska (rocznik 2010-2013) - laureatka III miejsca w konkursie WARSZAWA-MOJE MIASTO >>>>.
  100. Aleksandra Szwed (rocznik 2006-2009) występuje w filmie, na estradzie i w teatrze.
  101. Andrzej Szajewski (rocznik 1995-1999), po sukcesach w MTV, zrealizował w telewizji publicznej cykl filmów o polskich reżyserach filmowych i teatralnych.
  102. Zbigniew Szymańczyk (matura 2013) - fotograf.
  103. Włodzimierz Szymański (matura 2000) - artysta plastyk.
  104. Włodzimierz Taboryski (dyrektor) - Medal Komisji Edukacji Narodowej >>>>; dyplom uznania od organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Bardów >>>>. Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP z okazji 25 lat oświaty niezależnej >>>>.
  105. Piotr Twardowski - operator, producent filmowy.
  106. Marcin Turski (matura 2011)m - aktor, piosenkarz.
  107. Jan Wachowski (matura 2017) III nagroda na XVI Ogólnopolskim Konkurcie Kompozytorskim UFA >>>> (3 klasa) - został stypendystą Krajowego Funduszu Na rzecz Dzieci, (klasa 3, w roku szkolnym 2016/17)
    zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Cum Laude Music Awards w Hiszpanii.
  108. Anna Walewska (matura 2005) - historyczka sztuki w Muzeum Narodowym.
  109. Wacław Warchoł (matura 2010) - aktor.
  110. Weronika Warchoł (matura 2013) - aktorka.
  111. Damian Wencki (matura 1999) - architekt.
  112. Paulina Wejs (matura 2002) - historyczka sztuki.
  113. Mikołaj "Miki" Wielecki (rocznik 1991- 995) - prowadzi grupę bębniarzy na Bielanach >>>>
  114. Marta Wierzbicka (rocznik 2007-2010), aktorka filmowa i teatralna.
  115. Martyna Wiśniewska (matura 2003) - artystka plastyczka.
  116. Maria Witkowska odebrała stypendium premiera za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2014/15, aktorka.
  117. Przemysław Woś (matura 1999) - architekt.
  118. Julia Wróblewska (2 klasa 2015/16) - zagrała w kolejnym filmie, rola w filmie "Listy do M - 2" więcej >>>>.
  119. Bartosz Wyrzykowski (matura 1998) - producent filmowy.
  120. Agata Zacharzewska ( matura 1996) - historyczka sztuki.
  121. Krystyna Zajkowska - (rocznik od 2018) - aktorka musicalowa.
  122. Monika Zamięcka (matura 1996) - artystka plastyczka.
  123. Łukasz Zaremba (rocznik 1998-2002) – kulturoznawca: stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2012 >>>>; stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2013 >>>>. poz. 123. 
  124. Julia Zarzecka - zajęła pierwsze miejsce w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej "NUTKA POLIGLOTKA" 2017 ("La vie en rose" z repertuaru Edith Piaf) oraz drugie miejsce w konkursie piosenki XVII Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA
  125. .Katarzyna Zielecka (matura 1997) - montaż filmowy.
  126. Jan Jakub Zielecki (matura 1996) - artysta plastyk.
  127. Rozalia Ziołkowska - stypendystka premiera za rok 2016-2017.
  128. Jarosław Zuzga (matura 1996) - fotograf.
  129. Grzegorz Żórawski (rocznik 2010-2013) - stypendium naukowe Premiera za 2010 rok >>>>; klasy 3) - stypendium naukowe Premiera za 2011 rok >>>>;  aktor i początkujący reżyser musicalowy.
  130. Aleksander Żyłka (matura 2013) - DJ Aleksander Saineer.
  131. Katarzyna Żytomirska (rocznik 1992-1996) - działaczka społeczna, autorka, aktorka, śpiewaczka nie tylko ludowa. "Dębowy Taboret 2011".

13-26.04.2012 r. absolwenci związani ze sztukami plastycznymi spotkali się na zorganizowanej dla nich przez szkołę wystawie pt. My z GROTOWSKIEGO >>>>; na FB >>>>.


27 marca 2013 r. w kinie Femina odbył się przegląd filmów zrealizowanych przez uczniów i absolwentów z lat 1998-2013 - Filmowcy z Grotowskiego >>>> : na FB >>>>


Czekamy na informacje o następnych nagrodach i wyróżnieniach dla naszych absolwentów.
Przypominamy, że szkoła pamięta o swoich absolwentach, a wyróżniającym się przyznaje statuetkę Dębowy Taboret 
>>>> .




Taboryski, 21slo, liceum grotowskiego, szwed, szajewski, molska, karpińska, akson studio, dwa brzegi,




liceum humanistyczne, liceum humanistyczne w warszawie, liceum humanistyczne warszawa, humanistyczne liceum, liceum dla humanistów, rekrutacja do liceum